Víš, že....

2. května 2011 v 12:00 | Anicqua |  Report
... v Indii jakýsi muž zažaloval známého výrobce deodorantů proto, že v reklamních spotech na deodorant běhaly za mužem zástupy žen. Ale jemu se to ne a ne porařit.
... v Rakousku existuje daň ze vzduchu. Je placena například obchodníky, kteří vyvěšují reklamní cedule. Cedule totiž trčí do vzduchu, který je veřejným majetkem, proto je nutné z ní platit daň.
... ve Španělsku nesmíš na veřejnosti jíst a pít. Kavárny a restaurace mají vyjímku, ale žvýkající chodci nejsou vítáni.
... Italové berou ochranu svých zdrojů mléka mléka velice vážně. Přejet krávu je totiž zákonem přísně zakázáno.
... název sendvič vznikl ve Velké Británii. John montagu, hrabě ze Sandwiche, si nechával připravit jeden plátek nedělní pečeně mezi dva krajíce typického anglického chleba.
... Švýcarsko je slavné svými raklety a sýrovými fondue. Většina tamních myček na nádobí má speciální mycí program na nádobí zalepené sýrem!
... v Austrálii se podle oficiální statistiky řadí více než 70 000 lidí k církvi Jedi. Ta má kořeny ve slavných filmech o hvězdných válkách.
... Pomeranče se německy nazývají Apfelsinen. Toto slovo se odvozuje z holandského ,,appelsie". Znamená to ,,Apfel aus China" (jablko z Číny).
... Údajně čínské sušenky štěstí vůbec nepocházejí z Číny. Byly objeveny před méně než 100 lety v USA, odkud se rychle rozšířily do celého světa.
 


Komentáře

1 Haaaníík Haaaníík | Web | 2. května 2011 v 15:34 | Reagovat

Dobrý ;)) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama